Kontynuujemy tradycje! (wyniki konkursu plastycznego dla dzieci szkół podstawowych)

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania Regionu Kozła jest organizatorem konkursu plastycznego „Kontynuujemy tradycje” dla uczniów szkół podstawowych Regionu Kozła. Na pierwszą edycję konkursu wpłynęły bardzo interesujące prace, pokazujące kreatywność i artystyczne zacięcie autorów, co bardzo ucieszyło organizatorów. Otrzymaliśmy prace plastyczne z dziesięciu szkół podstawowych z Regionu Kozła (Brójce - 10, Dąbrówka Wlkp. - 2, Nądnia - 8, Zbąszyń - 63, Łomnica - 15, Siedlec - 19, Nowe Kramsko - 12, Zbąszynek - 7, Przyprostynia - 12 i Strzyżewo - 24), natomiast informacja o konkursie rozesłana była do dziewiętnastu placówek.

Nie wszystkie prace spełniały kryteria konkursowe. Przysłano 172 prace, natomiast komisja konkursowa mogła ocenić 161 prac.

Fundatorem nagród rzeczowych w konkursie była Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, dlatego laureaci mogli otrzymać m.in. tablety, i Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – fundator nagród książkowych.

Jury w składzie: Magdalena Rożek (koordynatorka konkursu), Ireneusz Solarek, Grażyna Hoffmann-Szczygielska, Adam Kaiser i Anita Rucioch-Gołek, wyłoniło najlepsze prace.

Ich autorami są następujący uczniowie:

Kategoria klas 1 -3

I miejsce - Brambor Weronika, SP Łomnica

II miejsce - Światłowska Anna, NSP Strzyżewo

III miejsce - Kalińska Alicja, SP Zbąszynek

Autorów najlepszych prac i ich rodziców lub opiekunów zaproszono na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w czasie 41. Biesiady Koźlarskiej na Rynku w Zbąszyniu w niedzielę 27 września.

Jeszcze raz gratulujemy autorom najlepszych prac i ich opiekunom – nauczycielom i rodzicom - za trud włożony w pracę i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Najlepsze prace można zobaczyć na wystawie w „Pubie Stara Piwnica” – zbąszyńskiej pizzerii znajdującej się przy Rynku. Wystawa nagrodzonych prac, z powodów niezależnych od Organizatora, nie mogła odbyć się w czasie Biesiady w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, za co bardzo przepraszamy.

(tekst: Anita Rucioch-Gołek, zdjęcia: Mateusz Basiński)