O bieganiu. Spotkanie z trenerem

Klub Biegacza TKKF „Łabędź” Zbąszyń i Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji razem z Biblioteką Publiczną w Zbąszyniu byli organizatorami spotkania dla biegaczy z trenerem Romanem Borkiewiczem w sobotnie popołudnie 2 grudnia. Spotkanie odbyło się w zbąszyńskiej bibliotece.

Jeśli komuś nic nie mówią skróty jednostek treningowych tj. OWB/ BC1, BC2, RT, SB, SPR i CROSS, znaczy, że nie jest jeszcze wystarczająco wtajemniczony w język biegaczy (nawet amatorów). Można uznać, że nawet jeśli biega, to jeszcze nie trenuje. Sobotnie spotkanie z Romanem Borkiewiczem było skierowane raczej do tych, co o trenowaniu mają już jakieś pojęcie i te tajemne skróty są im znane. Można było zapytać trenera o wszystko, co  w konsekwencji pozwala biegać lepiej, mądrzej, szybciej. Spotkanie, zainicjowane przez Romana Rzepę ze zbąszyńskiego Klubu Biegacza,  trwało ponad  dwie godziny i przyciągnęło bardzo wielu zainteresowanych (gościliśmy nawet znajomych biegaczy ze Zbąszynka, Babimostu i Opalenicy). Zaowocowało zaś decyzją o częstszych spotkaniach z biegaczami, którzy chcą poddać się treningowi prowadzonemu przez zawodowego trenera.

Roman Borkiewicz to długoletni zawodowy trener, szkolił w swej karierze np. mistrza Europy juniorów w biegu na 800 m, rekordzistkę świata w biegu na 3 km z przeszkodami i zwyciężczynię biegu maratońskiego w Nowym Meksyku.

Galeria zdjęć ze spotkania

(arg)