ArteBIBLIOTEKA – podsumowanie projektu IKEA Industry

   Biblioteka to nie tylko zaspokajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych społeczeństwa, wspomaganie systemu edukacji i wychowania. Pod hasłem: ArteBIBLIOTEKA w znaczeniu „arte” – „sztuka” stworzyliśmy w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu projekt prowadzony przy wsparciu IKEA Industry Zbąszynek w ramach programu społecznego zaangażowania. Gościem na ostatnich zajęciach podsumowujących projekt dla dorosłych była pani Hanna Kramska, a na warsztatach dla dzieci – pani Małgorzata Kaczmarek, przedstawicielki firmy. W bibliotece odbył się cykl warsztatów dla dorosłych i dzieci z art-recyklingu techniką decoupage, które poprowadziła pani Aurelia Wolińska – Waligóra.

Warsztaty twórczego recyklingu mają na celu budowę świadomości o potrzebie ponownego wykorzystania materiałów, dzięki czemu ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów. Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Warsztaty pozwalają na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki ale to To mnóstwo możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Można połączyć ekologię ze sztuką a śmieciom nadać nową piękna formę.     

Dziękujemy IKEA Industry Zbąszynek za pomoc w zrealizowaniu projektu, uczestnikom za zainteresowanie i udział w warsztatach. 

/tekst: koordynator projektu: Mariola Głuszek/