Baśnie żydowskie - warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci (także z rodzicami) na warsztaty czytelniczo-plastyczne pt.: „Baśnie żydowskie”. Będzie czytanie opowieści wywodzących się z tradycji żydowskiej i warsztaty plastyczne inspirowane wybranymi baśniami. Postaramy się zapoznać Was z elementami kultury naszych dawnych, zbąszyńskich, żydowskich sąsiadów.

Warsztaty kierowane są głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale przyjść może każdy, a młodsze dzieci - także z opiekunem.

Opowieści Singera będą pretekstem do narysowania Zbąszynia żydowskiego, którego dziś nie ma. Podobne warsztaty pt. „Baśnie żydowskie” prowadziliśmy w bibliotece w październiku 2017. Spotkały się z dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci.

W wyniku projektu pt. "Śladami Zbąszyńskiego Balaganu", który współfinansowany jest w ramach Stypendium na dzialania lokalne Forum Dialogu - Forum For Dialogue - otrzymane przez prowadzącą warsztaty, powstanie interaktywny przewodnik po Zbąszyniu śladami kultury i historii zbąszyńskich Żydów w wersji papierowej (wersja pdf będzie do pobrania i wydrukowania ze strony www). Przewodnik interaktywny oznacza formułę podobną do popularnej książki„Zniszcz ten dziennik”. Użytkownik znajdzie w nim nie tylko informacje, jak w tradycyjnym przewodniku, ale też zadania wymuszające aktywność (w naszej grupie docelowej: na dzieciach i rodzicach, zarówno zadania osobne jak i wymagające współpracy dziecko-dorosły). Przewodnik będzie angażował wiedzę rodziców i umiejętności dzieci.

Ilustracje do folderu narysują dzieci w czasie prowadzonych w bibliotece warsztatów plastycznych pt. „Baśnie żydowskie”.

Prowadząca: Anita Rucioch-Gołek.

Obowiązują zapisy (telefonicznie: 68 3860 700 lub mailowo).