Akcja: „Pamięć o Bohaterach Niepodległości”

W ramach projektu „Ulicami Zbąszynia do Niepodległej” z dniem 1 września 2018 r. rozpoczynamy akcję zbierania pamiątek związanych z bohaterami ziemi zbąszyńskiej  oraz dawną granicą polsko-niemiecką, wytyczoną w 1920 r. po przyłączeniu Zbąszynia do macierzy. Akcja dotyczy pamiątek związanych z powstańcami i osobami związanymi z powstaniem, a także bohaterami II wojny światowej.

Celem akcji jest przypomnienie osób związanych z działalnością niepodległościową, obroną wolności i godności ludzkiej oraz przeciwdziałających łamaniu praw człowieka (np. w okresie zaborów, także po wojnie – w czasach komunizmu).

Pamiątki można składać w budynku Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu, Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła oraz Zbąszyńskiego Centrum Kultury do dnia 31 października 2018 r. Po zakończeniu akcji zostanie zorganizowany wykład i wystawa wszystkich pamiątek w budynku Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu.

Aby wziąć udział w akcji prosimy zapoznać się z poniższym regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia (karty zgłoszenia dostępne są także na miejscu zbiórki w formie papierowej):

Regulamin oraz Karta zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowych informacji o zbiórce udziela:

Anita Rucioch-Gołek tel. 68 3860 700, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu)

Karolina Rzepa tel. 68 3866 009 wew. 320, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Gmina Zbąszyń)