"Biblioteka-Powsinoga" gościnnie w Nowej Wsi

W sobotę 6 października byliśmy z „Biblioteką-Powsinogą” w Nowej Wsi Zbąskiej "w gościach". To kolejna wieś, którą odwiedzamy z naszą biblioteką i jej książkami. Tym razem towarzyszyłam nam wolontariuszka, Patrycja Tomaszewska, licealistka, która mieszka w Nowej Wsi. Bibliotekarki spotkały się z bardzo miłym przyjęciem. Podziękowania należą się sołtysowi, Dawidowi Waldzie, który oddał „Powsinodze” salę wiejską we władanie, i podziękowania należą się dla rodziców i pań nauczycielek, którym się chciało tu do nas trafić w to sobotnie popołudnie. Oprócz czytania, były też w programie opowieści dzieci inspirowane grami „Dixit” i „Story Cubes”. Na dzieci i rodziców czekał przygotowany przez zbąszyńską bibliotekę poczęstunek. Atmosfera spotkania była naprawdę bardzo miła. Zawsze nas cieszy, jeśli rodzice lub dziadkowie mogą być na zajęciach z dziećmi. Wtedy dorośli też uczą się, jak pracować z dzieckiem, by rozwijać jego kompetencje, ile możliwości rozwojowych daje czytanie – wspólne lub później, gdy dziecko jest starsze, samodzielne.

Każdy z uczestników tego sobotniego spotkania, podobnie jak na innych, otrzymał ulotkę "Niezbędnik": #CoCzytać" przygotowaną przez bibliotekę na podstawie własnych oraz internetowych rankingów najpoczytniejszych książek wg grup wiekowych czytelników. Na ulotce jest też miejsce na informacje o ulubionych książkach uczestników warsztatu. Uzupełnioną o te informacje ulotkę będzie można oddać bibliotekarzowi przy najbliższej wizycie w bibliotece.

Warsztaty czytelnicze w Nowej Wsi zakończyły się wspólnym zdjęciem, na którym dzieci prezentują własnoręcznie namalowane farbami do tkanin wzory na bawełnianych torbach. Mamy nadzieję, że torby z malunkiem tego, co dzieciom daje najwięcej radości, będą także nosiły książki. Może nawet będą to te książeczki, które staną na regale podarowanym mieszkańcom Nowej Wsi przez bibliotekę do bookcrossingu i idea darowania innym „książki za książkę” znajdzie swoich miejscowych zwolenników.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

A kolejne wyjazdowe spotkanie „Biblioteki-Powsinogi” odbędzie się w sobotę 13 października w szkole podstawowej w Łomnicy o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!