Szlakiem herbaty: Piotr Mojżyszek (16.10.2018, g.18.30)

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu "Wszędobylscy blisko i daleko - spotkania z literaturą podróżniczą" dofinansowanego w ramach programu MKiDN "Promocja czytelnictwa". Piotr Mojżyszek jest podróżnikiem, a ze swojej pasji utworzył sobie stanowisko pracy. Mieszka w Cieszynie, gdzie prowadzi warsztaty etnologiczne dla dzieci i dorosłych przybliżające kulturę innych krajów. Z podróży po świecie przywozi inspirację na kolejne spotkania, które dokumentuje na swojej stronie internetowej "Opowiadamy o świecie". Jako podróżnik-edukator w swoich działaniach stawia na autorskie programy pełne ciekawych tematów i zagadnień, prezentacje multimedialne, a w nich fotografie, filmy zrealizowane podczas podróży.założeniem jego spotkań jest przekaz najważniejszych wartości – tolerancji, zrozumienia innych kultur, drugiego człowieka i uświadomienie sobie własnej wartości.