Kolejny semestr za nami

Kolejny semestr spotkań Słuchaczy UTW w Zbąszyniu za nami. Na uroczystym zakończeniu I semestru IV roku akademickiego w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu w piątek 15 lutego swój specjalny występ miał Janek Weber, uczeń Liceum Garczyńskiego, uczestnik wielu konkursów poezji śpiewanej, muzyczny samouk. Przygotował piosenki z repertuaru największych polskich i rosyjskich bardów. Program zatytułował zaś "Spotkajmy się kiedyś u studni". Janek, który pokazał swoją niezwykłą muzyczną wrażliwość, zebrał gorące owacje od słuchaczy koncertu i otrzymał serdeczne podziękowania za wprowadzenie w klimat dawnych spotkań przy ognisku, ważnych dla naszego narodu wydarzeń, wspomnień młodości.

Bardzo cieszy, że w Gminie Zbąszyń mamy tak utalentowanych młodych ludzi: Janek Weber pochodzi z Łomnicy, tutaj co roku bierze udział w tradycyjnych wieczorach poetycko-muzycznych. Młody artysta przyznał, że występ przed zbąszyńskimi seniorami był dla niego bardzo ważny: po raz pierwszy wystąpił w tak długim repertuarze jako solista.

Przypomnijmy, że zajęcia na zbąszyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbywają się od października do maja, a zapisać się na dany rok akademicki nowi słuchacze mogą tylko w czasie rekrutacji wrześniowej. W czasie całego roku zajęć, podzielonego na dwa semestry, odbywają się zajęcia cykliczne (w roku 2018/2019 jest 15 sekcji tematycznych oraz dodatkowo – zajęcia na basenie) w ustalonych grupach oraz okolicznościowe wykłady i inne wydarzenia, np. wspólne wyjazdy do opery, wycieczki, także kilkudniowe za granicę, a także rajdy rowerowe. Większość zajęć tematycznych odbywa się w Bibliotece Publicznej, ale UTW współpracuje także ze szkołą Podstawową w Zbąszyniu i Zbąszyńskim Centrum sportu, Turystyki i Rekreacji.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

(arg)