Retro spacer ulicami Zbąszynia (2.05.2019, g.16.00)

Gdzie mieścił się "Gasthof zur goldenen Krone"?  Czym była dla dawnych zbąszynian "ćwicznia"? Gdzie produkowano słynne białe piwo? Kto założył pierwsze kino w Zbąszyniu? Co kiedyś tu było, co tu dawniej stało? Kto tu mieszkał, kto miałtu piekarnię, a kto tam szył buty? ...

Zapraszamy na spacer ulicami dawnego Zbąszynia w Dniu Flagi - niech zainteresowanie historią dawnego Zbąszynia będzie wyrazem naszego lokalnego patriotyzmu. To będzie długi spacer w czasie i w przestrzeni. Tutaj przewodnik może stać się słuchaczem, a słuchacz przewodnikiem. Nasze miasto jest przecież pulsującą opowieścią, wystarczy się tylko wsłuchać w jego narrację... Zbiórka pod budynkiem domu kultury na ul. Powstańców Wlkp. 12 o godz. 16.00.

Prowadzącym spacer będzie Wojtek Olejniczak, prezes Fundacji TRES, artysta plastyk, fotograf, dokumentalista. Zbąszynianin z ulicy Miodowej. Regionalista, pasjonat lokalnej historii. Założyciel Fundacji TRES, twórca i realizator wielu projektów wystawienniczych i edukacyjnych. Współautor i wydawca książki "Do zobaczenia za rok w Jerozolimie".

Wstęp wolny. Zabierzcie ze sobą znajomych, dzieci, sąsiadów. Dzieci sąsiadów i dzieci znajomych też.