Tydzień Czytania Dzieciom - Sportowcy Czytają! (3-7.06)

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe święto czytelnicze. Akcja po raz pierwszy zainaugurowana została w czerwcu 2001 r. przez Fundację ABCXXI w ramach społecznej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju oraz wspieranie zdrowia moralnego i psychicznego poprzez działania edukacyjne, promocyjne czy oświatowe. Tegoroczna XVIII edycja, która potrwa od 1 do 9 czerwca odbędzie się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom – wychowanie przez sport i czytanie”. Tradycją corocznej akcji stało się czytanie bajek przez przedstawicieli różnych zawodów i środowisk.  Co roku zapraszamy znane osobistości  z życia publicznego i  społecznego miasta Zbąszynia. Na spotkania zapraszamy przedszkolaki ze Zbąszynia i okolic. Dzieci mają możliwość wysłuchania pięknych i wartościowych bajek. Poznają świat, normy moralne, wzorce postępowania. Zaproszeni goście oprócz czytania książek opowiadają o swoich pasjach i zainteresowaniach.

Akcja Tygodnia Czytania Dzieciom organizowana jest w celu popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników, którzy mają jeszcze szanse być ukształtowani przez piękną i mądrą książkę. Zapraszamy więc do naszej biblioteki przedszkolaki, które odwiedzając naszą placówkę, mają okazję wysłuchać ciekawych opowieści czytanych przez naszych gości.

Tydzień Czytania Dzieciom jest okazją do podkreślenia zalet wynikających z czytania dziecku przynajmniej 20 minut codziennie. Dziecko, któremu się czyta rozwija wyobraźnię, wzbogaca swoje słownictwo i zainteresowania.  Czytanie dzieciom to najlepsza inwestycja w przyszłość najmłodszych.

Koordynatorką projektu w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu jest Katarzyna Tobys (tel. 68 3860 700).