"Powsinoga" - spotkania autorskie

Podczas trwania projektu „Biblioteka – Powsinoga”, czyli biblioteka w odwiedzinach u małych i dużych na wsiach gminy Zbąszyń. W naszej bibliotece odbyły się spotkania autorskie dla szkół wiejskich. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzący z Funduszu Promocji Kultury. Na pierwsze spotkania zaprosiliśmy Szkołę Podstawową z Chrośnicy W czwartek 10 października naszym gościem był pan Jakub Skworz autor opowiadań dla dzieci. Na tym spotkaniu poznaliśmy małą Manię bohaterkę jednej z książek. Mania uwielbiała fizykę i chemię i chociaż w naszym kraju nie było szkoły, do której mogłaby uczęszczać, znalazła sposób by zostać wielkim uczonym i zdobyć w tej dziedzinie nagrodę Nobla. Naśladując nasza bohaterkę przeprowadziliśmy doświadczenia i eksperymenty. Było bardzo ciekawie, a nawet trochę magicznie.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia

We wtorek 15 października odwiedziła nas pani Eliza Piotrowska, autorka bajek i opowiadań dla dzieci. Z bohaterką jej książek, ciocią Jadzią odwiedziliśmy Rzym, Rio, Warszawę i Poznań. Dzieci dowiedziały się czym jest przewodnik i czego można się z niego dowiedzieć. W drugiej części zajęć, każdy własnoręcznie wykonał pocztówkę z wybranego kraju. Było śmiesznie, kolorowo i bardzo twórczo. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w spotkaniach, szkole za współpracę. To były naprawdę niezapomniane chwile. Miło nam było was wszystkich gościć.