Uruchomienie wypożyczeń i zwrotów od 5 maja!

Drodzy Czytelnicy,

Od 5 maja (wtorek) wznawiamy, w ograniczonej niestety na pewien czas formie, działalność ograniczoną wyłącznie do zwrotów i wypożyczania naszych zbiorów.

Nadal nieczynne będą Czytelnia, Czytelnia Internetowa i Kącik Malucha. Podobnie jak wszystkie inne instytucje kultury nie będziemy organizować żadnych warsztatów, zajęć i spotkań ( te mają zostać otwarte w IV etapie).

Ze względu na Wasze i nasze bezpieczeństwo, zmuszeni jesteśmy kierować się określonymi przez Bibliotekę Narodową zasadami.

1. Obsługiwać będziemy wyłącznie Czytelników już zapisanych do naszej biblioteki, realizując przede wszystkim wypożyczenia na zasadzie: KSIĄŻKA NA ZAMÓWIENIE.

2. Książki i audiobooki zamawiać można przez katalog on-line lub telefonicznie, pod numerem 68 3860 700.

3. Zwroty i wypożyczenia zamówionych książek/audiobooków odbywać się będą w specjalnie do tego wyznaczonym stanowisku (bez wolnego dostępu do półek), z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wymaganych w przestrzeni publicznej (maseczki i rękawice; 1 osoba przy stanowisku).

4. Biblioteka będzie na pewien czas czynna w następujących godzinach:

- poniedziałek, wtorek od godz. 10.00 do 18.00

- środa od godz. 11.00 do 16.00

- czwartek, piątek od godz. 10.00 do 18.00

5. Zwracane książki/audiobooki podlegają 2.tygodniowej kwarantannie i nie są w tym czasie wypożyczane (dotyczy to także książek zarezerwowanych przed ogłoszeniem stanu epidemii). Nie wolno ich dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi opartymi na detergentach i alkoholu.

6. Za zniszczone wskutek takich zabiegów książki / audiobooki pobierane będą opłaty w wysokości ich ceny rynkowej.

Dołożymy wszelkich starań, by obsługa Czytelników przebiegała sprawnie.